MICROBLADING

Microblading

Microblading Kalıcı Makyaj Nedir ?

Microblading uygulaması ile birçok iğne tipi kullanılmaktadır. İğneler deriye istenilen yoğunlukta micropigmentlerin verilmesini sağlar. Doğal, ince bir kaş görünümü verir. Makineyle yapılanın aksine dikey olarak iğne yönünde yapılır. Microblading yönteminde bakım olarak aynı şeyler yapılmaktadır. En büyük avantajı biraz daha doğal görünümlü olması, dezavantajı ise makineyle yapılandan daha kısa sürmesidir.

 

Genel itibariyle Kalıcı Makyaj yapılırken kişinin tüm yüz hatları değerlendirilerek ve gerçekte istediği yüz ifadesi yakalanmaya çalışılır. Microblading sistemi tamamen el ile yapılan manuel sistemdir. Cihaz kullanılmaz. Bıçaklar yardımıyla yapılır. Aslında microblading kalıcı makyajda uygulanan ilk yöntemdir. Fakat teknolojinin gelişmesiyle daha farklı materyaller kullanılmıştır.

 

Kalıcı Makyajda ister manuel olsun yani Microblading ister cihazla yapılan kalıcı makyaj olsun micro pigmentlerin derinin altına geçmesini sağlar. Mikropigment boyalar zamanla ciltten kaybolur. Bu fiziksel süreç microblading ile 6 ay ile 1.5 yıl cihazda ise ortalama 1 ile 3 yıl arasındadır. Tabi bazı özel durumlarda bu değişebillir. Cilt tipine göre çok nadir de olsa 3 ayda bile gidebilir. Daha uzun süre micropigmentler ciltte kalabilir. Burada cilt tipi çok önemlidir. Cildiniz tarafımızdan analiz edilerek tipi belirlenir. Ve ona göre uygulama yapılır. Kalıcı Makyaj uygulayıcısının mesleki mevzuattaki yönetmeliklerindeki yeterliliklere uyduğuna dikkat ediniz.mevzuat

 

Nasıl Yapılır ?

Bahsetmiş olduğumuz iğneli bıçakla cilt üzerinde kişiye uygun kaş tasarımı yapıldıktan sonra 3d kıl görünümü vermek için kaşın yönüne uygun ve kaş yapısına uyumlu kıl şekli verilir. Kaşın orijinal rengine göre yapılacak kalıcı makyajın micropigmentasyon rengi belirlenir. Tasarımı yapılmış olan kaşın içindeki boşluklar ve seyrek olan yerler kıl tekniği yardımıyla yoğunlaştırılarak uygulama yapılır. Kaşlara doğal bir görünüm verilir. Dikkat kullanılan malzemelerin kalitesi uygulama yapan kişinin ayrıca çok iyi bir estetisyen olması gerekmektedir. Sadece kalıcı makyaj bilmek yetmez. Cilt ve renk uzmanlıkları da ayrıca gerekmektedir.

 

Kalıcı Makyajda Neden Renk Solmaları Meydana Gelir ?

 

  1. Teknik, cildin rengi ve kullanılan micropigment boyanın kalitesi
  2. Microblading yönteminde uygulama yapıldıktan sonra kullanılan bakım kremleri ve suyun değmemesi gerekmektedir.
  3. Güneş ışınları ve solaryumun micropigment boyalara olan etkisi.
  4. Uygulamanın belli derinliklerde yapılması. Kalıcı makyaj uygulaması yapan kişinin ayrıca çok iyi bir estetisyen olması ve cilt uzmanı olması gerekmektedir.
  5. Epidermis tabakanın kendini çok hızlı yenilemesi .