KALICI EYELİNER

KALICI EYELİNER NEDİR ?

Gözlerinizdeki güzelliği ve çekiciliği belirginleştirmek için yapılır. Bakışların daha güzel daha net olmasını sağlar. Kalıcı dipliner ile arasındaki fark dipliner kirpik diplerine yapılırken kalıcı eyeliner gözün bittiği yerden itibaren yapılır gözlere irilik ve kirpiklere dolgunluk görünümü verir. 1-3 yıl arasında gitmektedir.

 

Kalıcı Eyeliner Nasıl Uygulanır ?

Uygulama yapılacak bölgeye öncelik olarak göz çevresinin çok hassas olması nedeniyle dezenfekte ve uyuşturucu jel uygulaması yapılır.  Yaklaşık olarak 1,5-2 saat kadar sürmektedir. Siyah renk ağırlıklı uygulanır. Koyu kahve rengi de uygulanabilir ama gözlere derinlik ve belirginlik kazandırması için siyah daha çok tercih edilir. Makine yardımı ile yapılır. iğnelerin micronlar çok ince yapıda olduğundan eyeliner efekti vermek için çok hassas çalışmak lazım. Göz çevresindeki epidermis kaş bölgesine göre çok ince yapıda olduğundan uygulamayı yapacak kişinin kesinlikle çok ince atışlar yapması gerekmektedir. Aksi halde dermis tabakaya inen micropigmentler ancak lazerle çıkarılabilir ve keskin olan renkler grileşir soluklaşır. Eğer sizde kalıcı eyeliner uygulaması yaptırmaya karar verdiyseniz. Kalıcı makyaj uzmanının profesyonel biri olmasına ve bu işin eğitimini çok iyi aldığına dikkat ediniz. Sadece kalıcı makyaj eğitimi almak epidermis gibi bilinmesi gereken hassas konularda uzman olduğunu göstermez.

 

Kalıcı Eyeliner Kimler İçin Uygundur ?

Yüz ifadenizi daha keskinleştirmek istiyorsanız eğer bu uygulama sizin için uygundur. Zaman içinde kirpiklerimiz dökülebilir. Strese dayalı dökülmeler görülebilir. Yorgun olduğunuz zamanlarda gözlerinizdeki o ifade kaybolabilir. Sorun değil birçok müşterimiz gibi sizde bu soruna kesin çözüm olarak kalıcı eyeliner yaptırabilirsiniz. Makyaj yapmak zor gelebilir. Zamandan kazanmak isteyen herkes için kalıcı eyeliner uygulaması yapılabilir.