3D KIL TEKNİĞİ KALICI MAKYAJ

3D Kıl Tekniği Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kıl Tekniği Kalıcı Makyaj

Hepimizin en büyük endişelerinden biride dış görünüşümüzdeki doğallığın olmaması. İşte bu nedenle Bu teknikle zamanla kaybolan ve seyrekleşen kaşlarımızı doğal micropigmentlerle eski doğallığına kavuştururuz. Kaşlarınızın yönünün orijinal doğrultusunda kıl tekniği ile kaşlarınız eski o doğal haline kavuşur ve sizde eski güzelliğinize kavuşursunuz. Doğal görünümlü olması nedeniyle son zamanlarda en çok tercih edilen tekniktir. Makine yardımı ile yapılır. Microblading ile benzer işleve sahiptir.
Kalıcı Makyaj uygulaması doğru ellerde ve doğru yerde yapılmalıdır. Daha öncede belirttiğim gibi estetisyen olması cilt ve renk uzmanı olması gerekmektedir. Hatalı kişilerde bu konuda uzman olmayan kişilerde kötü sonuçlar doğurabilir.

3D Kıl Tipi Kalıcı Makyaj Microblading ve cihaz yardımı ile yapılır. Microbladingle yapılan kalıcı makyaj ciltte uzun süre kalamaz. Microblading ömrü 3-6 ay arasındadır. Bazı durumlarda 1 yıla kadar sürmektedir. Cihaz yardımı ve akupunktur iğnesiyle yapılan kıl tipi kalıcı makyaj 1-3 yıl arasında gitmektedir.

Kıl Tekniği Kime Uygulanır ?

3D Kıl Tekniği Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kıl tekniği ile kalıcı makyaj cihaz yardımı ve manuel olmak üzere iki şekilde yapılır. Cihaz yardımı ile yapılan kıl tekniği çok ince iğnelerle ve micropigment boyalarla yapılır. Kaşlarınızın doğal yönü tespit edilerek kaş tasarımı gerçekleştirilir. Siz onayladıktan sonra makinenin ucundaki iğne ile çok ince atışlar yapılarak eksik kaş olan bölgeye kıl simülasyonu gerçekleştirilir. Kıl tekniği vücudun birçok bölümünde uygulanır bunlar arasında en yaygın olanı ise kaşa yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Saç simülasyonu ve vücutta eksiklik olan bölgelere görsellik açıdan tamamen doğal bir görünüm verir.

Kalıcı Makyaj dinen caizdir. Micropigmentler teknik olarak epidermise enjekte edildiğinden ve epidermis su geçirir olduğundan abdest kabul olur.

Kalıcı Makyajdan Sonra Bunları Yapmayın !!!

Uygulama bittikten sonra 15 gün içinde güneşten uzak durun !
15 gün yapılan yere kimyasal veya kozmetik herhangi bir şey uygulamayın !
Sauna havuz vb. etkinliklerden 15 gün uzak durunuz !
Kalıcı makyaj yapılan yere baskı veya sert hareket uygulamayın (micropigmentler dağılabilir) !
3 gün boyunca kalıcı makyaj yapılan yere su değdirmeyin !!!