Our Blog

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir ?
İstenmeyen tüyleri ve kılları kalıcı olarak bitirmenin en etkili ve güvenli yollarından biridir. Lazer epilasyon cihaz yardımıyla ve dalga boyu tekniği prensibiyle çalışır. Lazer ışığı melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl kökünü yapar.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?
Lazer epilasyon yapılmadan önce uygulama yapılacak bölge 1 veya 2 gün önceden tıraşlanır. Uygulamadan önce kesinlikle Ağda, tüğ dökücü vb. uygulamıyınız. Uygulama yapılacak bölgeye lazer ışığının daha iyi iletilmesi için jel sürülür. Cilt tipi ve rengine göre lazer ışığının değeri ayarlanır. Tüm epilasyon yöntemlerinde temel mantık aynıdır. Lazer ışığı kılı ne kadar açık ve net bir şekilde görürse o kadar etkilidir. Bu yüzden sarımsı tüylerde pek etkili değildir. Ama koyu tüylerde çok etkilidir. Bütün bölgelerin hassasiyeti farklı olduğu için cihaz değerleri her bölge için farklı farklı ayarlanır. Genel olarak 6-8 seans arası sürmektedir. Uygulama bölgeye göre 15 günde veya ayda 1 yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Nerelere Uygulanır ?
Gelişen teknoloji ve talepler doğrultusunda göz ve çevresi hariç vücudun tüm bölgesine uygulanabilir.

Kimlere Uygulanmaz ?
Bronzlaşmış tene,

Cilt hastalığı olanlara (Dermatoloğa danışınız.)

Kanser Hastalarına,

Pigment hastalığı olanlara,

Işığa karşı hassaslaştıran ilaç alanlara,

Kesinlikle Uygulanmaz !!!

Uygulamadan Sonra
Uygulama sırasında çok hafif bir acı hissedebilirsiniz ama bu acı çok hafiftir. Lazer değerine göre acı hissi farklılaşabilir. Soğutma sistemli olan epilasyonlarda hafif bir kızarıklık olabilir. 10-15 dakika sürer kendiliğinden geçer. Uygulama yapıldıktan sonra 2 gün süre ile güneşe maruz kalmayınız. Uv ışınları lazerin yaktığı yerlerde lekelenmeye yol açabilir. Eğer güneşe çıkacaksanızda yüksek faktörlü koruyucular kullanınız. Peeling ve kese gibi cildinizi tahriş edebilecek uygulamalar kesinlikle yapmayınız.

Lazer Epilasyon Fiyatları uygulama yapılacak bölgeye göre değişkenlik göstermektedir.

Lazer Yaptırmak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçin.

Leave A Comment